oDatech.cz

Ve spolupráci s Iron Mountain

Nové technologie a trendy v digitální transformaci

Hlavním cílem digitalizace HR je dosáhnout provozní dokonalosti s využitím pokrokových digitálních nástrojů a zavedení digitální disciplíny do všech procesů firmy. Nové technologie postupně přechod od tradičních manuálních procesů k plně automatizovaným umožní. Podívejme se na nejnovější trendy.

 

Cloudové řešení v HR

Pro firmy, které chtějí zvýšit produktivitu i angažovanost pracovníků a ušetřit čas, je investice do cloudových řešení dobrým začátkem. Jednou z nejvíce oceňovaných výhod “cloud computingu” v oblasti HR je centralizace informací. Pro firmy to znamená rychlé a efektivní ukládání a vyhledávání dokumentů. Využití cloudových technologií také odstraní finanční a časovou zátěž způsobenou papírováním. Všechny informace jsou uloženy v digitální podobě na cloudovém serveru a lze je kdykoli a odkudkoli získat. 

Sofistikovaný cloudový software je schopen proměnit celou firemní kulturu. Usnadňuje nábor nových zaměstnanců, protože vedoucí pracovníci si na jedno kliknutí mohou snadno zobrazit údaje uchazečů a poskytnout zpětnou vazbu. Cloudové technologie také vyplňují komunikační mezeru mezi vedoucími a podřízenými pracovníky a pomáhají s průběžným hodnocením pracovních výkonů. Spravovat dokumenty nebo je schvalovat pak můžou firmy i ze svého mobilu díky nástrojům jako je M-Files.

Systém M-Files pomáhá řídit procesy ve firmě
 

Chatboti pro naplnění potřeb zaměstnanců

Chatboti se v zákaznickém servisu používají už léta, ale v současnosti začali naplňovat svůj potenciál i v dalších oblastech. Noví i současní zaměstnanci mají řadu potřeb, které tradičně uspokojovali prostřednictvím komunikace se zástupci HR. Chatboti nyní část této agendy dokáží přebrat a řešit se zaměstnanci jednoduché problémy – poskytují jim potřebné informace a údaje a současně shromažďují informace o nových zaměstnancích.  

Veškeré potřeby, které Chatboti neumí vyřešit pak vyřídí automaticky příslušní HR zástupci. Tím se zefektivňují procesy a zkracuje čas, který zaměstnanci HR dříve museli strávit vyřizováním jednoduchých úkonů. Chatboti jsou také užiteční při jednání se zaměstnanci, kteří pracují na dálku a nemají tak možnost zajít si pro jednoduchou odpověď z jedné kanceláře do druhé. 

 

Virtuální realita pro školení zaměstnanců

Virtuální realita není jen pro zábavu. Společnosti, které virtuální realitu začaly využívat pro HR procesy spojené především se školením zaměstnanců, zaznamenaly významné pozitivní výsledky. 

Inovativní společnosti v současnosti navrhují pro firmy školicí programy na klíč ve virtuální realitě, které jsou na rozdíl od klasických školení z prezentačního plátna velmi efektivní. Virtuální realita nabízí nezapomenutelný zážitek, neboť umožňuje prezentovat 3D objekty, speciální efekty, videa, prezentace, obrázky, zvuky i pohyblivé objekty do sférického 360° videa v rozlišení 8K. VR školení tak umí zprostředkovat větší emocionální vztah k obsahu školení a věrně napodobit reálné scénáře služeb.

Virtuální realitu začaly firmy používat pro školení zaměstnanců
 

Umělá inteligence při náboru nových zaměstnanců

Umělá inteligence se v HR začala využívat k předběžnému výběru potenciálních uchazečů o zaměstnání. Software pro nábor zaměstnanců ji využívá mnoha způsoby, například k bodovému hodnocení každého uchazeče o pracovní pozici, prověření jeho schopností prostřednictvím dotazů, odpovědí a videorozhovorů, ale třeba i ke kontrole jeho sociálních sítí. Osobní pohovory pak management vede pouze s uchazeči, kteří uspěli v automatizovaném předvýběru, což snižuje množství práce a čas strávený s nevhodnými kandidáty.

Digitální technologie umožnily HR segmentu být výrazně efektivnější a firmy, které digitální transformací úspěšně projdou, budou mít v budoucnosti před ostatními náskok. HR týmy a personalisté mohou zaměstnance firmy na zapojení do celého procesu připravit. Buďte v obraze, udržujte si aktuální informace a ujistěte se, že víte, co v dané věci podniká vaše konkurence. To vám umožní zahájit a úspěšně pokračovat v životně důležité firemní evoluci, jakou digitální transformace HR bezesporu je.

 

Kontaktujte Iron Mountain

a zjistěte, jak může i vaše HR oddělení být více digitální

    Odesláním formuláře automaticky souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

    Mohlo by vás zajímat