oDatech.cz

Ve spolupráci s Iron Mountain

Dotace jako pomocník při digitalizaci firemních procesů

Digitalizace není v dnešní době už jen neznámé slovo, ale je důležitým krokem pro efektivní řízení podniků. Nejen koronavirová krize změnila myšlení ve firmách, ale rychlost technologického pokroku je výzvou pro nastavení účinných firemních procesů. Pokud jste do teď váhali, zda do toho jít naplno, tak dotace vám mohou pomoci posílit místo na trhu a být konkurenceschopnější.

A je opravdu potřebné digitalizovat?

Digitalizace je efektivní nástroj, který pomáhá dát dokumentům řád. Už se vám stalo, že jste nemohli dohledat nějakou smlouvu? Čekali jste dlouho na podpis od šéfa, než k němu dokument doputoval? A co teprve si pohlídat platnost všech ISO certifikátů, které jsou uloženy kdesi v šanonu.

Digitální archiv jako uložiště všech vašich dokumentů je vám k dispozici kdykoliv a kdekoliv. Můžete nastavit přístup tak, aby vaše data byla dostupná jen autorizovaným uživatelům. Ušetříte náklady odstraněním manuálního zacházení s fyzickými dokumenty. Není třeba více utrácet za neustálý tisk a kopírování.

Pokud ještě trochu váháte, vzpomeňte si na poslední dva roky. Pandemická krize donutila firmy naplno využít digitální technologie, kdy docházelo k omezování shromažďování lidí a uzavření rizikových provozů firem. Doteď jsou často preferovány bezkontaktní operace a využití vzdálené práce jako home office.

Dotace jako investigační podpora

Pokud digitální transformace nebyla momentálně vaší investiční prioritou, je možné využít dotace s názvem Digitální podniky. Cílem je podpořit konkurenceschopnost malých a středních podniků působících na českých trzích pomocí zavádění nevýrobních digitálních technologií.

Co tím získáte?

  • Snížení provozních nákladů
  • Redukce tvorby odpadů
  • Zvýšení produktivity
  • Zvětšení spolehlivosti a dostupnosti vašich dat
  • Urychlení inovačních cyklů ve firmě
  • Zvýšení efektivní propojenosti v celém podniku
  • Bezpečné uložení dokumentů

Jaké aktivity jsou podporovány?

Jedná se primárně o digitální transformaci tedy o podporu nákupu nevýrobních technologií. Dotaci není možné cíleně vyžít na výrobní stroje, ale je možné ji využít na nákup softwaru, který pomáhá s firemními procesy. Na jaké oblasti se vám tedy hodí?

Skenování dokumentů a digitalizace

Zrychlete své pracovní procesy zpomalené papírovými dokumenty a pracujte digitálně. Využijte službu skenování jen opravdu potřebných dokumentů. Ostatní dokumenty je možné archivovat a pouze na žádost uvést do digitální podoby. Všechny dokumenty máte na jednom místě a ušetříte za skenování všech dokumentů.

Systém ECM

Oprávnění a přístup k souborům a informacím je možné nastavovat individuálně dle pracovní pozice. Pomocí tohoto systému se zrychlují procesy uvnitř firmy jako je schvalování dokumentů či fakturace. Pomáhá k zavádění bezpapírového oběhu dokumentů ve firmě.

Digitální archiv

Místo, kde najdete všechny své dokumenty bezpečně uložené. Jeho hlavní výhodou je přístup z libovolného místa na libovolném zařízení. Můžete kdykoliv nakouknout do smlouvy, o které vám zrovna hovoří váš kolega do telefonu, i když se nacházíte doma.

Jak velkou dotaci lze získat?

Výše podpory se liší od velikosti podniku a jeho lokalitě. Na jednu aktivní žádost, která přijde od jednoho žadatele je možné získat dotaci od 1 do 30 milionů Kč. Pokud jste malý podnik, můžete své náklady dotací pokrýt v rozmezí 40 až 60 % dle vašeho regionu. V případě středního podniku 30 až 50 % a velkého 20 až 40 %. V současné době plánuje Evropská komise na tento projekt uvolnit až 2,5 mld. Kč.

Žádost o podporu bude pravděpodobně možné poslat na sklonku června a července v roce 2022. Bohužel i toto odvětví je ovlivněno pandemickou krizí a dohání se resty, které se nestihly. Pokud však nechcete přijít o jedinečnou možnost, jak získat způsob financování, dejte nám vědět a my za vás vyhlášení výzvy ohlídáme.

Láká vás projít naplno digitální transformací a jít moderně s dobou? Pokud máte ještě nějaké dotazy, obraťte se prosím na naše odborníky v Iron Mountain, kteří vám rádi pomohou.

Mohlo by vás zajímat